Tanie podróżowanie poza sezonem urlopowym

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie majętnych mieszkańców. Odkąd tanie linie lotnicze pojawiły się u nas, możemy za bezcen podróżować w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby odszukać najlepsze promocje musimy umieć ich szukać, a także decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Lecz wtenczas, ceny za hotel czy samolot będą znacznie wyższe, gdyż najwięcej turystów wtenczas przybywa.Idealnym przykładem jest Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest idealna, bez deszczu i męczących upałów. Jeśli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, najtańsze loty znajdziesz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej będzie zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest znacznie wyższa niż w Polsce. Także Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w gorącym sezonie letnim kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Cena ta jednak znacznie spada w okresie jesiennym, kiedy to można się tam wybrać już za 100 złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, także w listopadzie zaznamy tam dużo słońca. Dodatkowo bez skwaru zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby pragnące zwiedzić USA powinny wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, legendarnego miasta, należy wybrać się w styczniu, kiedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Wiele osób z Polski, które pragną zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten czas, bowiem jest to okres spokojniejszy, z niewielką liczbą turystów.

lustige neujahrswünsche

Jeżeli turystyka to dla ciebie znacznie więcej, niż opalanie się na plaży, latanie poza szczytowym sezonem musi cię zaciekawić. Gdyż znane miejsca, jak Los Angeles czy Barcelona, najchętniej odwiedzane są w miesiącach upalnych, co znacząco winduje cenę lotów. Zatem warto odwiedzić te miejsca w pozostałych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zwiedzimy.